آموزش مسایل جنسی زن و مرد(تاهل و...)
 انواع روشهاي رابطه جنسي بین زوجین و مسایل شرعی پیرامون آن
انواع روشهاي رابطه جنسي بین زوجین و مسایل شرعی پیرامون آن 
منبع : پايگاه اينترنتي تنظيم خانواده

www.asheghi4u.net 

هدف از درج اين مقاله آشنايي افرادیست که قصد ازدواج دارند و با اصطلاحات انواع رابطه اشنایی ندارند و همینطور رفع برخي ابهامات از نظر مسايل شرعي و پزشكي پيرامون رابطه جنسي بين زوجين است .

انجام رابطه جنسي بر دو قسم است كه شايد هر قسمت پوزيشنها و حالات مخصوص به خود را داشته كه تعداد مجموع آنها بيش از 80 پوزيشن ميباشد كه چون درج و توضيحات در مورد پوزيشنهاي هر بخش براي كاربران زير 16 سال ممنوعيت دارد از درج آنها معذوريم. و در اينجا به سر فصلها اشاره اي كوتاه خواهيم داشت :

1) رابطه جنسی به صورت دخول HARD 3EX : كه هارد سكس يا عمل دخول بين زوجبين نيز خود به دوبخش تقسيم مي شود 

الف ) رابطه جنسی واژينال (VAGINAL 3EX) اين نوع نزدیکی همان دخول از طريق واژن ميباشد كه نرمال ترين نوع رابطه هارد محسوب مي شود. در روابط زوجين استفاده از ابزار پيشگيري از بارداري در انجام اين رابطه توصيه مي شود .انجام این رابطه در صورتی که با رغبت دو طرفه ( زن و شوهر ) انجام گیرد تاثیرات روحی و رواین مثبتی برای دو طرف برجا می گذارد آمیزش جنسی بین زن و شوهر نیز از نظر پیامبر اسلام و امامان بسیار پسندیده شمرده شده است. 

ب ) سكس مقعدي : ( ANAL 3EX )دخول از راه مقعد كه اين رابطه يك رابطه منفي ميباشد و از نظر شرعي در صورت تمایل زن کراهت زیاد و درصورت عدم رضایت زن حرام است و حتي از نظر برخي علماء حرام است و از نظر پزشكي مردود ميباشد چرا كه به بافتهاي عصبي نواحي مقعد آسيب جدي وارد ميسازد و انجام مكرر اين رابطه باعث آسيب به انال يا قسمت خروجي مقعد مي شود تا جايي كه در دراز مدت ممكن است كنترل عمل دفع از حالت ارادي خارج شود .همچنين از نظر پزشكي و انتقال بيمارهاي مقاربتي يكي از روابط پر خطر جنسي رابطه از طريق مقعد ميباشد كه به علت تجمع باكتريها انتقال اينگونه بيمارهاي زودتر ميسر مي شود. 

2) رابطه جنسی نرم یا بدون دخول (SOFT 3EX) رابطه جنسی از نوع سافت یا نرم رابطه جنسي كه در آن عمل دخول انجام نميگيرد و از اينرو براي زنان محسوس تر ميباشد اين رابطه نيز انواع مختلفي دارد 

الف ) معاشقه (LOVELY 3EX) بوسيدن ، لب گرفتن ، نوازش كردن و بكار بردن حرفهاي زيبا و عاشقانه نيز در اين رابطه قرار دارد در اين رابطه احساسات حرف اول را ميزند و بار مثبت زيادي بهمراه دارد از اينرو در دوران پيش از اردواج ( نامزدی و عقد) اين رابطه توصيه مي شود البته در اين رابطه دو طرف نبايد سعي در تحريك يكديگر داشته باشند.

ب) رابطه جنسی دهانی ( ORAL3EX) اورال سكس يا سكس دهاني از نظر پزشكي رد نشده هر چند توصيه هم نميشود در اين رابطه دهان نقش مهمي را ايفا مي كند ليسيدن و مكيدن آلت تناسلي مردانه و زنانه ، نكته مهم اينكه اين نوع ارتباط فقط بين شركاي جنسي ثابت (زن و شوهر) توصيه مي شود به علت مسايلي همچون نظافت وپاكيزگي و عدم ابتلا به بيمارهاي كه از طريق رابطه جنسي انتقال مي يابند در مورد انتقال اين بيماريها در صورت زخم بودن نواحي اطراف دهان و يا دستگاه تناسلي و تماس اين دو عضو با هم احتمال انتقال اين نو ع بيماريها بعيد نيست وارد شدن مني در دهان يا مايع ترشح شده از واژن زنان در دهان از نظر شرعي حرام است همچنين از نظر پزشكي توصيه مي شود از وارد شدن ترشحات خروجی از الت تناسلی مرد و زن به دهان خوددراي شود در اين رابطه افكار رواني بر كيفيت و كميت آن تاثير گذار ميباشد. 

ج رابطه جنسی بدون دخول ( SOFT 3EX ) اما رابطه اصلي سافت سكس عبارت است از مجموع رفتارهايي كه در آن بدون انجام عمل دخول يا همان هارد سكس زوجين ارضا مي شوند 

3) رابطه جنسی عضو یا عمل محور ( FETISH 3EX) نوع خاصي از تفكرات جنسي كه معطوف به عمل خاص يا عضو خاصي از بدن شريك جنسي مي شود و افرادي كه از فتيش خاصي تبعيت مي كنند در روابط جنسي خود بيشترين زمان را به آن اختصاص مي دهند. 

برخی دستورات و احادیث اسلام در باب رابطه جنسی بین زوجین :

اسلام دستور مى‏دهد همبستر شدن در پنهان صورت پذیردنه در حضور هوو ویا فرزندى که صداى آنها را مى‏شنود وپیکرشان رامى‏بیند. از امام صادق‏علیه السلام روایت شده است که فرمود: پیامبرصلى الله علیه وآله‏فرموده است: “سوگند به خدایى که جان من در ید قدرت اوست،اگر مردى با زنش در آمیزد در حالى که کودکى بیدار آن دو را مى‏بیندوصدایشان را مى‏شنود وصداى نفسهاى زن وشوهر به گوش اومى‏رسد این کودک روى رستگارى را نخواهد دید، اگر پسر باشد زناکار خواهد شد، واگر دختر باشد زانیه خواهد شد.”

اسلام کراهت دارد که مردى ایستاده مباشرت کند وآن را کاردراز گوشها مى‏داند. در حدیثى نبوى آمده است: “اى على! ایستاده‏با زنت جماع نکن که این کار دراز گوشهاست.”(۵۰۱)

نیز کراهت دارد مردى در شب مسافرت که غالباً با اضطراب‏همراه است واحتمال ضعف مى‏رود، با همسرش همبستر شود. ازپیامبرصلى الله علیه وآله رسیده است که حضرت‏صلى الله علیه وآله کراهت داشت مرد در شبى‏مباشرت کند که آهنگ سفر دارد.(۴۹۳)

نیز بلافاصله پس از خوردن غذا با شکم پر نباید همبستر شد.از امام صادق‏علیه السلام روایت است که فرمود: “سه چیز بدن را ویران‏مى‏کند وچه بسا آدمى را بکشد: با شکم پر به حمام رفتن، با شکم پربا همسر آمیزش کردن وازدواج با پیر زنان.”(۴۸۹)

شایسته نیست آدمى با شهوت زن دیگرى خود را تحریک‏کند وسپس به شهوت آن زن با همسر خویش در آمیزد، این عمل برحسب روایت رسیده از پیامبرصلى الله علیه وآله مکروه است. چه، پیامبرصلى الله علیه وآله‏مى‏فرماید: “اى على! با شهوت زن دیگرى با همسرت نزدیکى‏مکن، زیرا در این صورت من از آن بیم دارم که اگر نطفه فرزندى منعقدگردد، کودک شما نامرد وبى عقل باشد.”(۴۸۳)

وهنگام نزدیکى شایسته نیست زن را به شتاب اندازد، ونبایدتا وقتى که نیاز زن بر آورده نشده او را رها سازد. اسلام از زبان‏حضرت على‏علیه السلام این چنین به ما تعلیم مى‏دهد: “هرگاه فردى از شماآهنگ همسر خود کرد نباید او را به شتاب افکند، زیرا زنان نیزنیازهایى دارند.”(۴۸۰) حکمت این کار آن است که اگر زنى کامیاب نشودچه بسا در اندیشه مرد دیگرى افتد. امام صادق‏علیه السلام مى‏فرماید: “چه‏بسا کسى از شما با همسرش همبستر شود وزنش از او چنان جدا شودکه اگر حتى مرد زنگى را هم ببیند به او در آویزد. پس هر کسى آهنگ‏همسر خود کرد باید میان آن دو ملاعبه‏اى صورت پذیرد که این بهتراست.”(۴۸۱)

 

هم آغوشی را برای آخر شب بگذارید زیرا برای بدن مناسب ،برای فرزند دار شدن امید وارتر و فرزند عاقل تر خواهد شد 

|+| نوشته شده توسط شادو در ۸۹/۰۷/۰۱  |
 
 
بالا